Ara
Kullanıcı E-Posta:   Şifre:  
Giriş
Şifremi Unuttum
Üye Ol!


 

 

Create your free online surveys with SurveyMonkey , the world's leading questionnaire tool.

İçerik Reklam
 

 

Anne Barge 2010 tasarımları

 

Gelinlik Defileleri

( 21 Mayıs- 20 Haziran )

Zodyak’ın Terazi ile birlikte çift karakterli burçlarındandır. İkizler insanı çabuk düşünüp hızlı hareket eden bir tiptir. Birkaç işe birden başlayan yerinde duramayan bir yapısı vardır.

 
İKİZLER
Burçlar

 

   Evliliğe Adım Adım  /  Davetiye

Davetiye zarfına isim nasıl yazılır?

* Zarfların üzerinin yazımı çok özen ister ve asla tükenmez kalemle ya da benzerleri ile ve özensiz bir yazıyla yazılmamalıdır. Bunun için yazısı güzel bir dosttan yardım almak ya da bir kaligraf tutmak en doğrusudur.
* Davetiyeleri ve zarfları kaligrafi ile yazdırmak daha özenli, şık ve zarif olmasını sağlayacaktır. Hat sanatı ile yazımı bazı davetiye firmaları üstlenmektedir.
* Nikahı ve düğünü ayrı ayrı yapacak ve bazı kişileri sadece nikaha davet edecekseniz bu kişilerin davetiyesinde düğün yeri ve saati belirtilmemeli.
* Düğün yemekli olacaksa konuk sayısına göre masa düzeni yapılacağından, teyid alabilmek için davetiyelerin altına “Lütfen Cevap Veriniz” (LCV) ibaresini yazmayı unutmayın. Yemekli düğün davetlerinde davetiyeye en geç 2-3 hafta öncesinde cevap verilmesi gerekir. Aksi takdirde davetli sayısını tam olarak bilmek ve masa sayısını ayarlamak mümkün olmaz.
* Davetiyenizde davet edilen kişiye yönelik bir hitap bulunmalı, evlenecek kişilerin isimleri, düğün yeri ve saati, düğünün tarzı ( yemekli, yemeksiz, kokteyl) ve düğün sahiplerinin isimleri belirtilmelidir.
* Gerekiyorsa LCV alacak kişinin isim ve telefonu, gönderilecek çiçekle ilgili ayrıntılar ("Çiçek gönderilmemesi rica olunur" ya da " Çiçek göndermek isteyenlerin... Vakfı’na bağışta bulunmalarını rica edilir" gibi ) veya giyim konusunda "Tercihan smokin ve tuvalet " gibi notlar davetiye metninden daha küçük punto ile en alta yazılmalıdır.
* Düğün mekanının kolayca bulunabilmesi için ( şehir dışından da gelecek konukları hesaba katarak) ayrı bir sayfada salona ulaşım krokisi eklenmesi de davetliler açısından kolaylık sağlayacaktır.
 


 Davetiye seçimi, gönderimi Düğün ve nişan davetiyesi için örnek metinler  


 

 

 

 

         
AlyansTV © 2007 - 2018. Tüm hakları saklıdır.
Üye Ol!
İletişim  | Gizlilik Politikası  | Kullanım Sözleşmesi